Hotelowe wnętrza – ściany pełne zieleni

Hotelowe wnętrza – ściany pełne zieleni

Aby goście jak najlepiej czuli się w naszym hotelu lub pensjonacie, warto pamiętać o każdym szczególe i wszędzie dbać o najwyższą jakość, zarówno wybierając niezbędne tekstylia, jak i kolorystykę oraz dodatkowe elementy decydujące o niepowtarzalności wnętrza. Jednym z takich oryginalnych akcentów mogących zadecydować o tym, że nasz hotel zostanie zapamiętany i goście zachcą jeszcze wiele razy do niego powracać, są wertykalne ogrody, zwane również zielonymi ścianami.

Roślinne ściany

Ogrody wertykalne mają tę zaletę, że można je zakładać we wnętrzach i dzięki specjalnej konstrukcji pionowej nie zajmują wiele miejsca, a wyglądają niezwykle efektownie i przyciągają uwagę każdego, kto na nie spojrzy. Taki niezwykły ogród będzie wspaniale prezentował się w hotelowym holu, w pobliżu recepcji lub w restauracji. Może zajmować całą ścianę lub tylko jej część i wkomponowywać się w pozostałe elementy wystroju. Zwykle w konstrukcji zamontowane są pojemniki z ziemią oraz odpowiedni system automatycznego podlewania, co bardzo upraszacza pielęgnację.

Oprócz walorów wizualnych taka roślinna ściana niesie za sobą wiele innych korzyści. Przede wszystkim dostarcza do wnętrza dużej ilości tlenu, oczyszcza powietrze z toksyn i utrzymuje w nim odpowiedni poziom wilgotności. Jest także doskonałym izolatorem termicznym, co wpływa na obniżenie kosztów utrzymania budynku.

Otoczenie żywych roślin ma również bardzo pozytywny wpływ na dobrostan człowieka, pozwala mu odpoczywać efektywniej niż we wnętrzach industrialnych. Zieleń pomaga w szybszym zapomnieniu o codziennych stresujących sytuacjach i zregenerowaniu się oraz nabraniu sił do nowych działań. Warto więc w prowadzonym przez siebie hotelu, spa czy pensjonacie zdecydować się na żywą ścianę, która wygląda dekoracyjnie i jednocześnie pozwala naszym gościom efektywniej odpoczywać.