Jak wybrać idealny ręcznik – rady

ręczniki hotelowe

Na samopoczucie gości hotelowych i klientów SPA wpływa wiele detali, a jednym z ważniejszych wśród nich są ręczniki, z których korzystają oni każdego dnia. Ważne jest, aby były wykonane z jak najwyższej jakości tkanin, a także cechowały się nieskazitelną czystością. Dzięki temu goście będą mogli mieć pewność, że w całym hotelu przywiązuje się dużą wagę do przestrzegania porządku i zachowywania wysokiego poziomu higieny.

Podczas wybierania ręczników dla naszej placówki warto skorzystać z poniższych wskazówek:

– Ręczniki powinny pasować kolorystycznie do wystroju i aranżacji całości pomieszczenia kąpielowego, ale najlepiej zachować w tym umiar i wybierać raczej pastelowe barwy. Szczególnie warto zdecydować się na kolor biały, który będzie pasował do każdego wnętrza, a także jest lubiany przez gości, którzy od razu widzą, czy ręcznik jest czysty. Dodatkowo można na nim umieścić eleganckie i dyskretne logo naszego hotelu lub SPA.

– Warto zdecydować się na ręczniki wykonane z wysokiej jakości materiału oraz o mocnych wykończeniach, ponieważ muszą one zachować ładny wygląd nawet po wielu praniach w wysokiej temperaturze, która jest niezbędna dla zniszczenia wszelkich szkodliwych drobnoustrojów i zachowania najwyższego poziomu higieny.

– Najlepszym wyborem są wysokogatunkowe rodzaje bawełny z ewentualnymi domieszkami jedwabiu lub włókna bambusowego, ale bez żadnych sztucznych dodatków, które mogłyby nie wytrzymać prania w wysokich temperaturach. Szczególnie szlachetnym materiałem jest bawełna egipska, która cechuje się wysoką chłonnością i miękkością. Dodatkowo taki ręcznik zachowuje swoje właściwości nawet mimo intensywnego użytkowania i częstego prania oraz nie pyli podczas wycierania się nim.