Jak wybrać najlepszą pościel hotelową?

pościel hotelowa

Pościel hotelowa musi spełniać trochę inne wymagania niż ta, której używamy w naszych domach. Każdy z gości oczekuje, żeby była nieskazitelnie czysta i pachnąca, a także wyglądała idealnie, bez rozciągnięć czy przetarć. Dlatego przede wszystkim powinna zostać wykonana z bardzo dobrej jakości surowców, które będą pozwalały na utrzymanie trwałości przez długi czas i ładny wygląd mimo częstego prania w temperaturze do 95 stopni Celsjusza, maglowania oraz wykonywania procedur dezynfekcyjnych. Ważny jest więc wybór takich tkanin, które będą nie tylko estetycznie wyglądać, ale również nie rozciągną się ani nie skurczą w żadnych warunkach.

Dodatkowo istotne jest, by pościel hotelowa wyróżniała się nieco większą gramaturą niż komplety używane zwykle w domach – nawet do około 160 g/m2, dzięki czemu będzie odporna na uszkodzenia mechaniczne, takie jak rozciągnięcie czy rozerwanie. Powinna być również przeszywana szwami wzmocnionymi, które zapewniają trwałość wykończenia, a zamiast zamków czy guzików przyjęło się używać zakładek hotelowych zamykających poszewki. Dodatkowym elementem personalizującym mogą być dyskretne hafty z nazwą lub logotypem danego hotelu.

Właściciele obiektów hotelowych od wielu lat jako tkaninę pościelową wybierają najczęściej wysokiej jakości bawełnę, która jednak wymaga pewnych zabiegów, aby zachowała ładny wygląd. Przede wszystkim powinna być prana w wysokiej temperaturze wraz z dodatkiem krochmalu, który nada jej odpowiednią sztywność i połysk. Musi być również dobrze uprasowana, aby pozbyć się z niej wszelkich powstałych zagnieceń. Czasem wykorzystuje się również tkaniny poliestrowo-bawełniane, które mają bardzo dobre walory użytkowe i nadają się do intensywnego użytkowania w obiektach hotelowych.