Jak wybrać najlepszy koc?

koce hotelowe

Koce są niezbędnym elementem wyposażenia w pokojach hotelowych oraz pensjonatach, ponieważ pozwalają okryć się i ogrzać szczególnie w chłodne jesienne i zimowe wieczory. Dlatego warto wybrać takie, które będą miękkie, ciepłe i zapewnią największy komfort każdemu z gości.

Szeroki wybór rodzajów

Na rynku wyrobów tekstylnych dostępne są koce wykonane z różnego typu tkanin, które wyróżniają się odmiennymi właściwościami. Najczęściej dostępne są:

– Koce wełniane, szczególnie polecane dla osób ze stanami zapalnymi, chorobami zwyrodnieniowymi, problemami z układem moczowym i nerkami, reumatyzmem czy też urazami szyjnego odcinka kręgosłupa. Ich ogromną zaletą jest również utrzymywanie naturalnej temperatury ciała człowieka, a więc niedopuszczanie do przegrzania i pocenia się. Wadą może być jedynie ich sztywność i szorstkość w dotyku, a także możliwośc wywołania alergii u osób, które są uczulone na wełnę.

– Koce polarowe, wyróżniające się bardzo miłą w dotyku i przyjemną dla skóry powierzchnią, a także łatwością prania i utrzymywania w czystości. Posiadają bardzo dobre właściwości termoizolacyjne, a dzięki odpowiedniej budowie włókien nie doprowadzają również do przegrzewania się ciała człowieka.

Koce żakardowe charakteryzują się lekkością, są bardzo wytrzymałe i miłe w dotyku. Ich skład to zwykłe około 60% bawełny i 40% akrylu, dzięki czemu prezentują się bardzo elegancko i są jednocześnie łatwe w praniu. Ich oferta obejmuje wiele wzorów i kolorów, dzięki czemu będą pasowały do sypialni urządzonych w różnych stylach.

Jeśli poszukujemy koców do użytku hotelowego, to warto wybrać te, które mają najbardziej uniwersalne zastosowanie, są łatwe w praniu i długo utrzymują bardzo dobry wygląd. Pamiętajmy przy tym, by prać je w płynie, a nie w proszku i raczej ich nie prasować ani nie wybielać, aby włókna nie uległy zniszczeniu.