Jak wybrać najlepszy szlafrok?

szlafrok hotelowy

Szlafrok to wygodna część garderoby, którą nosi się najczęściej w domu i zakłada po kąpieli lub rano bezpośrednio na piżamę. Okrycie to jest często używane również podczas korzystania z sauny, basenu oraz w gabinetach SPA. Najważniejsze cechy, którymi powinien wyróżniać się szlafrok, to przede wszystkim bardzo wysoka chłonność wody, wytrzymałość oraz materiał, który będzie miły w dotyku i przyjazny dla skóry.

Materiał

Szlafroki produkowane są najczęściej z grubej bawełny frotte, która jest naturalnym włóknem znakomicie chłonącym wodę i wszelką wilgoć. To materiał zapewniający również ciepło i bardzo dobrze chroniący przed chłodem. Jeśli jednak latem potrzebujemy tylko lekkiego okrycia, to możemy wybrać szlafroki wykonane z cienkiego jedwabiu, satyny czy kaszmiru, które pozwolą na zakrycie ciała i jednocześnie zachowanie eleganckiego wyglądu.

Fason

Wybór fasonu szlafroka najczęściej zdeterminowany jest celem, do którego ma nam służyć. Z tych względów okrycia kąpielowe są zwykle dłuższe i wykonane z grubszych materiałów, aby dobrze otulały ciało. Mogą mieć nawet kaptur, który zapewnia dodatkowe ciepło. Jeśli natomiast szlafrok ma być noszony jako zwiewne okrycie wieczorne lub poranne, to może być uszyty z cieńszej tkaniny i mieć krój bardziej dopasowany do sylwetki, aby podkreślać jej walory.

Przeznaczenie

Szlafroki kąpielowe wykorzystywane w domach prywatnych mają być przede wszystkim wygodne, a więc wykonane z grubej i miękkiej tkaniny dobrze wchłaniającej wilgoć, mniej istotny jest wtedy ich wygląd. Natomiast szlafroki wykorzystywane w gabinetach SPA czy na basenach oprócz funkcjonalności powinny wyglądać na tyle gustownie, by goście swobodnie mogli w nich przemieszczać się po całym obiekcie. Dlatego często wykonane są z bawełny, ale ich zewnętrzna warstwa została pokryta tkaniną o satynowym wykończeniu zapewniającym zachowanie elegancji w każdych warunkach.