Jak wybrać podłogę hotelową?

podłoga

Podłogi hotelowe powinny spełniać wiele wymagań związanych zarówno z ich wyglądem, jak i wytrzymałością oraz łatwością w czyszczeniu i konserwacji. Rodzaj podłogi warto również dobrać do pomieszczenia, w którym ma zostać ułożona, oraz natężenia ruchu, a w związku z tym i obciążenia, jakiemu będzie ona poddawana.

Drewno lub wykładzina

W hotelu atmosferę i oryginalny styl tworzy każdy z elementów wystroju wnętrza, dlatego również dobór odpowiedniej podłogi jest tak bardzo ważny. Powinna ona pasować stylem i barwą do całości aranżacji, a jednocześnie wytrzymać w dobrym stanie przez długi czas mimo intensywnej eksploatacji.

Częste rozwiązanie to położenie wykładziny, która dostępna jest w bardzo szerokim wyborze kolorów i wzorów, dzięki czemu bez trudności dobierzemy odpowiednią do wszystkich pomieszczeń naszego hotelu. Zwróćmy jednak uwagę na jej grubość i gramaturę runa, ponieważ optymalne byłoby zastosowanie wykładziny o ciężarze od 900 g na metr kwadratowy do 1400 g, a nawet cięższej. Natomiast jeśli chodzi o rodzaj materiału, to najlepiej sprawdza się poliamid, który wyróżnia się elastycznością, odpornością na zabrudzenia i wytrzymałością na ścieranie. Takie jego parametry zapewniają wieloletnią wytrzymałość mimo częstego czyszczenia i prania oraz zachowanie niezmienionego wyglądu podłogi przez długi czas.

Bardziej klasycznym rozwiązaniem, choć kosztowniejszym, jest zdecydowanie się na podłogę wykonaną z drewnianych desek lub parkietu w jednolitym pastelowym kolorze, aby nie dominować pomieszczenia, a raczej być stonowanym tłem. Taka podłoga szczególnie dobrze harmonizuje z wnętrzami urządzonymi w stylu klasycznym oraz ze skórzanymi meblami. Musi być jednak odpowiednio zaimpregnowana, aby stała się odporna na wpływ wilgoci i różnego rodzaju zabrudzenia.