Jesienny weekend w hotelu

pokój hotelowy

Jesień to czas, gdy dni stają się coraz krótsze, większość z nas już wróciła z wakacyjnych urlopów i powoli zapominamy o odpoczynku, a wchodzimy w rytm codziennej pracy. Jednak warto czasami choć na kilka dni oderwać się od codzienności i wyjechać na weekend czy kilkudniowy urlop do hotelu w jednym z wielu pięknych miejsc w Polsce lub niedaleko za naszą granicą. Warto wybrać taki cel, który nie będzie wymagał od nas długiej i męczącej podróży, dzięki czemu będziemy mogli jak najlepiej wypocząć.

Miejsca warte odwiedzenia

Dobrym miejscem na jesienny wypoczynek jest południe Polski, a szczególnie nasze góry, w tym nie tylko Tatry, ale także malownicze Gorce, Pieniny oraz pasma Beskidów. Turystów jest dużo mniej niż latem, a pogoda jeszcze często stabilna i zachęca nie tylko do spacerów dolinami, ale także do wspinania się nawet na najwyższe szczyty. Natomiast wieczorem po powrocie do hotelu możemy otulić się w ciepły koc i popijać gorącą herbatę, a rano znów obudzić się z urzekającym widokiem za oknem, który zachęca do rozpoczęcia kolejnej wyprawy.

Dla tych, którzy nie są amatorami górskich wędrówek, istnieje również wiele innych możliwości. Jedną z nich może być spędzenie weekendu w którymś z polskich miast. Warto na kilka dni zatrzymać się w jednym miejscu, aby mieć czas na spokojne przespacerowanie się przez reprezentacyjne ulice, obejrzenie staromiejskich zakątków czy najciekawszych ekspozycji w muzeach. Dobrze jeszcze przed wyjazdem zapoznać się z przewodnikami i ustalić, co jest dla nas najważniejsze do zobaczenia, aby już na miejscu nie marnować czasu na tworzenie planu dnia.

Równie interesującą propozycją może być jesienny weekend nad morzem, choć nie będziemy mogli pływać ani opalać się na piaszczystym brzegu. Jednak mamy szansę pójść na długi spacer pustym wybrzeżem i wdychać powietrze zawierające dużą ilość jodu, który korzystnie wpływa na nasze zdrowie.