Jesienny wyjazd do spa

odnowa biologiczna

Wizyta w spa jest zalecana o każdej porze roku, ponieważ pozwala odprężyć się, zapomnieć o codziennych stresach oraz zadbać o kondycję skóry twarzy i całego ciała. Szczególnie dobrym pomysłem jest jednak wybranie się do ośrodka odnowy biologicznej w sezonie jesiennym, aby nawilżyć i odżywić skórę po gorącym lecie oraz przygotować ją na niekorzystne warunki panujące zimą.

Zabiegi w ośrodku odnowy biologicznej

Jesień to znakomity czas na wykonywanie wielu zabiegów poprawiających kondycję naszej skóry, w tym kuracji laserowych oraz silnych peelingów i mikrodermabrazji, których lepiej unikać podczas słonecznego lata oraz mroźnej zimy. Teraz nasza skóra nie jest już opalona, dzięki czemu podczas zabiegów złuszczających mamy pewność, że martwy naskórek będzie złuszczał się równomiernie.

Podczas jesiennego pobytu w spa warto skorzystać również z wielu innych dostępnych w danym ośrodku zabiegów, wśród których najczęściej oferowane są takie jak:

– Masaże całego ciała lub tylko jego wybranych części, na przykład stóp, dłoni czy twarzy. Jest to znakomita forma zredukowania napięcia gromadzącego się w mięśniach i usuwania z nich toksyn. Pod wpływem masażu następuje również przyspieszenie obiegu krwi i chłonki oraz rozszerzenie naczyń skórnych, co pozwala na lepsze odżywienie oraz szybsze wydalanie produktów przemiany materii.

– Pobyt w saunie, który powoduje przyspieszenie akcji serca i pobudza metabolizm. W wysokiej temperaturze panującej w tym pomieszczeniu następuje zwiększenie ilości wydzielanego potu, a co za tym idzie również szybsze usuwanie z organizmu toksyn. Regularne korzystanie z sauny jest dla nas korzystne, ponieważ wzmacnia układ odpornościowy, oddechowy oraz polepsza krążenie.

– Kąpiele mleczne pozwalające na głębokie nawilżenie i odżywienie całego ciała. Oprócz dodatku mleka można wybrać kąpiele z płatkami róży, ziołami lub borowiną, które będą miały działanie rozjaśniające skórę, detoksykujące lub rozgrzewające.

– Zabiegi na włosy, takie jak masaż skóry głowy podczas mycia oraz nakładanie masek i wcieranie olejków, które sprawią, że nasze włosy staną się miękkie, lśniące i elastyczne.