Materace hotelowe

materace hotelowe

Gdy kupujemy materac dla siebie, to wybieramy jego twardość i rodzaj zależnie od swojej wagi, wzrostu oraz ewentualnych problemów z kręgosłupem. Jednak zasady te nie mogą stosować się do materaców hotelowych, ponieważ będą na nich spały różne osoby i muszą one być na tyle wygodne, aby każda z nich poczuła się w miarę komfortowo i zasnęła bez problemów.

Czym się więc kierować podczas wyboru materaca do hotelu lub pensjonatu?

– Ważne jest przede wszystkim zachowanie odpowiednich wymiarów, ponieważ zgodnie z przepisami kategoryzacyjnymi minimalny materac jednoosobowy może mieć wymiary 90 na 200 cm, natomiast dwuosobowy to co najmniej 140 na 200 cm.

– Zarówno materac, jak i całe łóżko powinny być łatwe do utrzymania w czystości, warto również, by umożliwiały szybką wymianę pościeli osobom sprzątającym.

– Materace hotelowe ze względu na intensywność użytkowania przez wiele osób o różnej wadze powinny być solidniejsze niż te przeznaczone do użytku domowego. Dlatego najczęściej polecane są modele sprężynowe lub wykonane z twardych pianek o dużej odporności na uszkodzenia. Można nawet zainwestować w materac dwustronny, który ma dłuższą żywotność dzięki możliwości użytkowania go z obu stron.

– Pamiętajmy również, by materac posiadał wszystkie wymagane certyfikaty trudnopalności, co jest bardzo istotne dla bezpieczeństwa gości i całego obiektu.

Dodatkowo oprócz samego materaca możemy dobrać do niego bardzo praktyczne ochraniacze nieprzepuszczające żadnych płynów i wilgoci oraz zapobiegające wszelkim zabrudzeniom. Warto również zdecydować się na przekładki pod materac, które zapobiegają jego przesuwaniu się i powstawaniu przetarć. Dzięki tym dodatkom materac hotelowy na dłużej zachowa swoje funkcje i będzie wyglądał bardzo dobrze.