Pielęgnacja koców hotelowych

Pranie

Hotelowe koce muszą być miłe w dotyku, ciepłe i ładnie wyglądające. Przydają się szczególnie w chłodne jesienne i zimowe wieczory, gdy goście chcą się w nie otulić i odpocząć. Jednak ważne jest również, by były czyste i nie znajdował się na nich kurz, w którym rozwijają się roztocza, ponieważ jest to niekorzystne dla zdrowia szczególnie tych osób, które cierpią na alergie.

Pranie i czyszczenie

W hotelach i pensjonatach przebywa wielu różnych gości, dlatego tak ważne jest dbanie o czystość wszystkich tekstyliów znajdujących się w pokojach, w tym również koców. Te ostatnie powinno się prać jak najczęściej w sposób zgodny z zaleceniami na ich metkach. Zwykle koce o mniejszych rozmiarach nadają się do prania w pralkach, ale aby ich nie zniszczyć, najlepiej zastosować program do prania rzeczy wełnianych. Trzeba również pamiętać, by nie dodawać zbyt dużo proszku do prania, bo może on nie zostać dobrze wypłukany i jego resztki pozostaną na wypranym kocu.

Koce i pledy o większych rozmiarach można prać ręcznie w wannie w niezbyt gorącej wodzie z dodatkiem płynu do tkanin delikatnych. Pranie ręczne jest jednak dość męczące i czasochłonne, dlatego hotele zlecają czyszczenie takich koców zwykle firmom zewnętrznym.

Jednymi z trudniejszych w pielęgnacji są koce welurowe, których nie można prać na mokro, ale trzeba oddawać do specjalistycznego prania chemicznego. Natomiast znacznie łatwiejsze w czyszczeniu i praniu są koce wykonane z polaru oraz innych tkanin syntetycznych, ponieważ można je prać i odwirowywać w zwykłych pralkach bez obaw o wypłowienie czy pogorszenie jakości materiału. Wyglądają przy tym bardzo estetycznie i dostępne są w wielu wzorach i kolorach, więc bez problemu można dobrać je do każdego rodzaju wystroju pokoju hotelowego.