Rośliny w hotelu

Rola roślin w aranżacji wnętrz hotelowych | Five Stars

Atmosferę hotelu tworzą takie elementy jak sposób urządzenia wnętrza, dobór tkanin, jakość pościeli, ręczników oraz innych tekstyliów, ale istotną rolę odgrywają również dodatki, w tym na przykład rośliny. Elementy żywej natury urozmaicają wnętrze, uspokajają nas i pozwalają na efektywniejszy wypoczynek, ponieważ w ich pobliżu czujemy się bardziej komfortowo. Rośliny są dla naszego organizmu bardzo naturalnym środowiskiem i dzięki ich obecności łatwiej zapominamy o codziennym pędzie i stresie, pozwalamy sobie na kojący nasze nerwy wypoczynek.

Kwiaty cięte i doniczkowe

Jeśli chodzi o wybór kwiatów ciętych to jest on bardzo duży i można zdecydować się na każdy ich rodzaj orócz gatunków silnie pachnących, takich jak lilie czy hiacynty, ponieważ u bardziej wrażliwych gości mogą one powodować nawet bóle migrenowe. Trzeba również zwrócić uwagę na alergików, którzy mogą być uczuleni na pyłki niektórych roślin. Jednak poza tymi ograniczeniami warto korzystać z bogactwa kwiatów ciętych i umieszczać je w pokojach oraz w holach i hotelowych restauracjach, ponieważ stanowią niezwykle urzekający element dekoracyjny.

Oprócz kwiatów ciętych warto również zadbać o kwiaty doniczkowe we wnętrzach. Szczególnie imponująco będą wyglądały rośliny o oryginalnym pokroju liści, jak choćby u monstery. W hotelowych holach i wszelkich dużych salach sprawdzą się gatunki o dużym pokroju, w tym rozmaite rodzaje palm i nolina wygięta.

Warunki dla żywych roślin nie są w hotelach najlepsze z powodu suchego powietrza, często niewielkiego nasłonecznienia oraz trudności pielęgnacyjnych. Dlatego w pokojach warto posadzić w doniczkach gatunki, które wytrzymają w dobrym stanie nawet wśród tych niedogodności. Oprócz wymienionych wcześniej monster, nolin i palm dobrze sprawdzą się w hotelach sansewierie, pleomele, aglaonemy i różne gatunki sukulentów.