Urządzanie pokoju hotelowego

hotel butikowy

W zależności od tego, jaki standard ma cały hotel, istnieją pewne wymagania dotyczące minimalnej powierzchni znajdujących się w nim pokojów oraz standardowych elementów wyposażenia (np. takich jak łóżko, szafka nocna, wieszaki na wierzchnią odzież, biurko i lampka do pracy). Jednak szczegóły dotyczące kolorystyki pomieszczenia, rozmieszczenia mebli i rodzaju pościeli, narzut na łóżko, zasłon oraz wielu innych elementów są zależne od wizji właściciela i warto, by były odpowiednio zaplanowane oraz przemyślane, zanim pomieszczenia zostaną urządzone. Warto w tej dziedzinie współpracować z architektem wnętrz, któremu opowiemy o naszych oczekiwaniach, a on będzie mógł nam przedstawić spójne projekty, w których uwzględni nasze wymagania, ale też doradzi funkcjonalne i dobrze prezentujące się rozwiązania, które będziemy mogli wybrać z korzyścią dla naszych gości.

O czym trzeba pamiętać

Bez względu na to, czy budżet przeznaczony na urządzanie hotelowych wnętrz jest bardzo wysoki, czy też podlega dużym ograniczeniom, niezwykle istotne jest, by cały wystrój pokoju hotelowego tworzył spójną całość. Jeżeli meble nie pasują do podłogi ani do tkanin zasłonowych czy koloru ścian, to nawet jeśli będą najwyższej jakości, goście w takim wnętrzu nie będą czuli się dobrze i w przypadku drugiej wizyty w tej samej miejscowości wybiorą inne miejsce noclegowe.

Dlatego trzeba pamiętać, że najważniejszym zadaniem podczas urządzania hotelowego pokoju jest zachowanie spójnego charakteru i pasującej do siebie kolorystyki wszystkich mebli, wykładzin, zasłon oraz innych dodatków. Ryzykowne jest używanie jaskrawych i kontrastowych kolorów, znacznie lepszym rozwiązaniem staje się wybór barw przygaszonych lub pastelowych. Takie uporządkowane wnętrze będzie odbierane przez gości bardziej pozytywnie i pozwoli im na prawdziwy odpoczynek w naszym hotelu.